Чистий четвер: що робити та як підготувати дім до свята
Чистий четвер – один із найважливіших днів Страсного тижня перед Великоднем. У цей день наші предки традиційно прибирали в хатах, коморах та на подвір'ї. Так вони ніби очищали землю від зими, смерті та всякої нечисті.

Більшість звичаїв свята збереглися й до сьогодні. Ми розповімо, що потрібно робити в Чистий четвер, щоб увесь рік бути здоровою, щасливою та матеріально забезпеченою!
Скупатися на світанку
Вважається, що вода на світанку має цілющі властивості. Вона здатна змити прокляття, гріхи та навіть покращити здоров'я.

За Євангелієм, у цей день Ісус Христос на Таємній вечері омив ноги своїм учням, у такий спосіб проявивши братську любов та смиренність. Відтоді люди намагаються змивати все погане саме в четвертий день перед Світлим Христовим Воскресінням.

Встань удосвіта й до сходу сонця гарненько викупайся. Тоді рік для тебе буде вдалим та щасливим.
Зробити сіль оберегом
Народ у четвер з особливим трепетом ставиться до солі! Вона служила оберегом будинку на весь рік. Після купання члени родини повинні кинути жменю солі в горщик, щоб та стала святим талісманом.

А от господиням рекомендовано запекти кам'яну сіль на сухій сковороді, щоб та стала темного кольору, а потім приправляти нею всі святкові страви.
Змінити імідж
Чистий четвер – чудова нагода не тільки змити старі гріхи, а й зробити щось новеньке. Якщо ти давно хотіла змінити зачіску, то сьогодні вдалий день для перевтілень. За прикметами, разом із підстриженими косами йде все зло, а також уроки та недуги.
Порахувати гроші
Порахуй свій бюджет та сплануй витрати, щоб потім не опинитися у фінансовій скруті. Насамперед розпиши головні, а потім посередні затрати.
Провести генеральне прибирання
У Великий четвер обов'язково потрібно провести генеральне прибирання в будинку, адже свято є днем весняного очищення.

Не полінуйся вимити вікна, двері, підлогу, полиці та шафи. А найголовніше – позбудься старого мотлоху.

За народними повір'ями, старі речі в Чистий четвер краще не віддавати іншим, бо добробут піде з дому. Без зайвих думок відправляй непотрібне в сміттєвий кошик.
Сходити до церкви
У церквах у цей день проходить служба, тому не забудь відвідати храм, сповідатися та причаститися. У такий спосіб ти очистиш душу від гріхів.

Після богослужіння обов'язково принеси додому запалену свічку, з якою ти простояла всю службу. На порозі, біля дверей до свого будинку, накресли димом від вогню хрест. Вважається, що так ти захистиш дім від нещасть і пожеж протягом усього року.
Приготувати святкову випічку
У четвер заведено пекти паски та фарбувати яйця. Це діло сімейне, тому збирайся родиною та готуй смачну здобу до свята за улюбленими рецептами.

Важливо не сваритися та не лаятися під час приготування. Щоб страви вийшли смачними та рум'яними, а не підгорілими, намагайся зберігати гарний та позитивний настрій.

Вдалого святкування!
Також читайте